Strašilky a lupenitky

STRAŠILKY A LUPENITKY

Pakobylky se řadí mezi inteligentní hmyz. Během stadia se několikrát svlékají. Jsou obojetného pohlaví, tzn. rozmnožuje se partenogenezně. Jsou naprosto nenáročné a jejich chov zvládne i malé dítě. K chovu stačí terárium nebo vyšší plastový box, dostatečné větrrání, pokojová teplota, není potřeba svítit.

Toto je pro mě absolutně nejoblíbenější a nejatraktivnější druh, prostě nejhezčí strašilky co existují a zároveň extrémně nenáročné. Má několik variant zbarvení a také jsou poměrně robustní. Její tělo je otrněné a bezkřídlé.

Tento druh strašilky se vyskytuje v Austrálii a na Nové Guinei, kde obývá suché lesy. Dožívá se 1 až 3 roky. Strašilka australská má hnědou až světle zelenou barvu. Dospělá strašilka měří až 15 cm, pokud jde o samičku. Sameček je menší a absolutně odlišný. Jakmile strašilka dospěje, narostou jí křidýlka. (Nejsou to skutečná křídla, spíše kožovité...

Strašilka ďábelská (Peruphasma schultei) je jihoamerická strašilka z Peru. Je náročnější na potravu (hlavně v zimě), protože v podstatě žere pouze list ptačího zobu, jen výjimečně ještě třeba zlatý déšť a šeřík. Tento druh byl objeven v roce 2004. Celé tělo strašilky ďábelské je sametově černé. Typickým znakem jsou žluté oči a červená ústa.